קונטקט דרמטיטיס

קונטקט דרמטיטיס: הגדרה, אבחון וטיפול

הגדרת קונטקט דרמטיטיס

קונטקט דרמטיטיס היא מצב של דלקת בעור שמתרחשת כתוצאה מחשיפה לחומר מסוים. זו מחלה שנגרמת על ידי חומרים גרמיים שמגיעים למגע עם העור ומגרים תגובה אלרגית. המצב נפוץ במיוחד בקרב אנשים שעובדים במקצועות שבהם הם מחשיפים את עורם לחומרים שונים, כמו עובדי תעשיה, עובדי בריאות וקוסמטיקאים, אך כמובן בכולנו שנחשפים לחומרים כימים בשימוש היום יומי.

אבחון קונטקט דרמטיטיס

קונטקט דרמטיטיס - טיפול ומניעה

הטיפול בקונטקט דרמטיטיס מתחיל באבחון המצב. זה מתבצע על ידי בדיקת מטלית, לאחר שהמצב מאובחן, השלב הבא הוא לזהות את החומר המגרה ולהימנע ממנו. החומר המגר יכול להיות חומר כימי, חומר טבעי, קוסמטיקאים או תרופה מסוימת.

בנוסף להימנעות מהחומר המגר, ישנם טיפולים שונים שניתן להשתמש בהם לשיפור המצב. הטיפולים כוללים קרמים ומרחים שמכילים תרופות המשפרות את המצב של העור, תרופות שנלקחות בפה והמלצות לשיפור התזונה וההיגיינה של העור.

כיצד ניתן להימנע?

מניעה של קונטקט דרמטיטיס מתבצעת בעיקר על ידי הימנעות מהחומרים המגרים. זה יכול לדרוש שינוי במקצוע, שימוש בכפפות או במדים מגנים, או שימוש בחומרים כימיים שונים.

לסיכום:

קונטקט דרמטיטיס היא מחלה שיכולה להיות מעט מעצבנת, אבל במרבית המקרים היא ניתן לשליטה. עם הטיפול הנכון, אנשים שמתמודדים עם מחלה זו יכולים להמשיך ולחיות חיים בריאים ומלאים.

לייעוץ וקביעת תור חייגו
דילוג לתוכן